6 sierpnia 2015

141. Podsumowanie stażu Kalipso

 Witam wszystkich w tym szczególnym dniu! c:

Jak możecie sądzić po tytule, dzisiaj przygotowałam dla was podsumowanie stażu naszej kochanej Kalipso, która w swoim ostatnim poście już się z wami pożegnała jako stażystka. Jednak czy przywita się z wami jako autorka Zwiastunowej Wyspy? Sprawdźcie! ^-^


1. Zwiastun próbny do ZW.
Opinia: Dobrze dobrałaś większość gifów, choć mała cząstka z nich się lekko przycina, niszcząc jednolitość twojej pracy, a także podkład, który idealnie się wkomponował i został wyciszony na końcu. Kolorystyka jest raczej jednolita, pomijając z dwa/trzy znalezione przez nas gify w sepii, a przynajmniej coś na jej kształt. Szkoda, że niektóre gify mają różną rozdzielczość, psując spójność. Miałaś jednak bardzo oryginalny pomysł na tekst, a za to wielki plus! Niestety jest go tak dużo, że można się po prostu zgubić lub zanudzić (na szczęście tematyka zwiastunu i muzyka na to nie pozwalają). Można by było skrócić tekst w taki sposób by dodać do niego więcej gifów, nadając dzięki temu pewnego klimatu i tajemniczości. Znając fabułę można spróbować w jakiś sposób ją zapowiedzieć, nie ujawniając wielu szczegółów, a jednocześnie starając się dotrzeć do odbiorcy w jak najprostszy i zrozumiały sposób. Ogólnie temat był dość trudny, ale mimo wszystko poradziłaś z nim sobie wspaniale, więc za to wielkie gratulacje.

2. Zwiastun próbny do ZW numer 2.
 Opinia: Wydawać by się mogło, że zapiszesz tekst w formie jakiś równoważników bądź krótkich zdań w trzeciej osobie, lecz miło nas zaskoczyłaś, opowiadając historię, jakby, z ust samej Jennifer (w tym przypadku Katie). Ogólnie kwestia dotycząca tekstu jest dokładnie taka sama jak w opisie wyżej, tzn. jest go bardzo dużo. W tym wypadku świetnie dopasowałaś gify, muzykę (również wyciszoną na końcu), całościową kolorystykę i nie mamy zbyt wielkich zastrzeżeń, choć zdecydowanie lepiej byłoby zmienić to rażące białe tło w napisach i ustawić jednakowe kadrowanie. Poza tym tę pracę możesz zaliczyć to udanych.

3. Zwiastun wolny.
Opinia: Bardzo dobry zwiastun. Jedyne do czego można się przyczepić jest kolorystyka tła napisów, która zbytnio nie pasuje do całościowego efektu, różna rozdzielczość gifów, która negatywnie wpływa na twoją pracę, a także masa tekstu. Zdarza się również, że niektóre gify się zacinają. Jeśli chodzi o muzykę, to tylko kwestia gustu. Poza tym nie ma się zbytnio do czego przyczepić.

4. Zwiastun wolny.
Opinia: Szkoda, że została zablokowana muzyka, ponieważ bez niej zwiastun nie wprowadza w klimat opowiadania. Błędy z poprzednich filmików się powtarzają, zwłaszcza jeśli chodzi o kadrowanie i dużą ilość napisów. Pomysł z napisaniem tekstu po angielsku możesz zaliczyć do udanych, choć musisz jeszcze dokładnie sprawdzać konstrukcje zdań. Poza tym większość gifów w twojej pracy się zacina, co psuje całościowy efekt. Cóż... gdyby nie drobne błędy, historia byłaby ciekawie zaprezentowana.

5. Zwiastun dla She_Bloody.
Opinia: Do dyspozycji były dwie wersje tego zamówienia, jednak ze względu na długość pierwszej i fakt, że już po minucie odechciewa się oglądać, to druga zostanie opisana. Przede wszystkich zachowana jest kolorystyka tego filmiku, jak również jednolitość gifów, choć zdarzają się małe 'zacinki'. Poza tym świetnie je dobrałaś, a także podkład, który idealnie się z nimi zgrał. Można się przyczepić tylko do ich różnej wielkości, która psuje całościową spójność, i dużej ilości tekstu, chociaż jest go tutaj o wiele mniej niż w poprzednich filmikach. Mimo to, zwiastun naprawdę świetny i to zdecydowanie twoja lepsza z prac, a może nawet najlepsza.


Ogólne wrażenie:

Nath: Pierwszy raz nie mam pojęcia jak zacząć swój monolog. Jeśli miałabym porównać twoje zwiastuny z początku stażu, a z jego końca, to myślę, że zmieniłaś się niewyobrażalnie. Jesteś naprawdę miłą i pracowitą osóbką, której po prostu nie da się nie lubić. Do tego twoje zwiastuny są bardzo dobre jak na początkującą twórczynię. Nie robisz zbyt wielu błędów i uczysz się dość szybko, więc sądzę, że właśnie dla takiej zwiastuniarki znajdzie się miejsce w naszej załodze. Jednak zanim ogłoszę swoją ostateczną decyzję, chcę ci powiedzieć, iż nie stłumiłam twojej wiadomości z podziękowaniami za wszystkie chwile, które udało ci się tutaj spędzić. Nie potrafiłam ci po prostu odpisać. Dlatego myślę, że tutaj znajdziesz odpowiedź. Cieszę się, że ci się u nas podobało, ponieważ ja jestem na TAK. Mam nadzieję, że nie prędko się z nami pożegnasz. c:
Dora: Kalipso, jesteś pracowitą dziewczyną - widać to po ilości zwiastunów! Dobrze wykonałaś zwiastuny próbne na początku stażu, a również potem dobrze się sprawowałaś. Problem może leżeć w tym, że ilość tekstu jest zbyt duża - należy go ograniczyć! A oprócz tego - praca na gifach to często wręcz katorga! Trzeba je dopasowywać, kadrować, convertować... Zalecam tworzenie na wycinkach filmów, klipach, itp. Wtedy efekty będą o niebo lepsze i zamówień również będzie więcej! Jestem na TAK, ale mam nadzieję, że będzie to dla ciebie szansa na rozwinięcie się w tworzeniu zwiastunów :)

Werdykt:

Oficjalnie zostajesz na stałe przyjęta jako autorka na Zwiastunowej Wyspie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu zwiastunów.

+ Ola B. nie brała udziału w opiniach, gdyż nie otrzymałam od niej odpowiedzi

Przygotowanie: Nath

6 komentarzy:

 1. Boże, Boże! Nie wiem co powiedzieć...Czekałam od samego rana na werdykt i w sumie spodziewałam się go wieczorem! Miałam takiego strasznego stresa i byłam pewna, że nie zostanę przyjęta!!!IJezusie, udało mi się! Dziękuję, dziękuję!! Tak strasznie dziękuję za wszystko! Będę się starać najlepiej jak mogę! Jestem w szoku, dziękuję dziewczyny za wszystkie opinie te lepsze i gorsze. Ja nie wiem nawet co powiedzieć...

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję kochana! ♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje Kalipso!! ♥♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Hasło: Better with you
  Imię rozbitka: Claudia Ok.
  Wyspa: http://end-of-the-road-jbff.blogspot.com/
  Rozbitkowie-aktorzy: Selena Gomez, Justin Bieber, Taylor Swift i Chace Crawford.
  Krótka opowieść rozbitków: Selena- mieszka na Manhattanie, jej ojciec to słynny hotelarz posiadający tysiące hoteli na całym świecie, a mama jest pisarką. Bogata nastolatka mieszka w Manhattanie i prowadzi życie jak normalna nastolatka, która ma trochę więcej pieniędzy. Ma chłopaka- Nate'a (Chace), który pewnego wieczoru przychodzi do niej i oznajmia, że pocałował inną. Selena wtedy prosi go, aby wyszedł, rusza do swojego pokoju i szykuje się na imprezie. Tam się upija i nie pamiętajac nic budzi się w obcym mieszkaniu. Obok leży nagi facet- Justin. I właśnie od tej chwili zaczyna się opowieść. Selena dowiaduje się, że ze sobą spali i nie potrafi uwierzyć w to, co się stało. To dopiero początek, bo Bieber nie daje jej spokoju- podszywa się pod fotografa i modela tylko dlatego, aby móc spędzić z nią czas, prześpi się z jej siostrą, która swoją drogą jest jej menadżerką, by była zazdrosna, a na końcu dochodzi do tego, że Bieber chce pożyczyć pieniądze od Seleny. Tak naprawdę, to założył się o to z kolegami. Miał poznać bogatą lalę, wykorzystać ją, zabrać pieniądze i zniknąć. Tyle,ze Justin czuł coś dziwnego do Seleny, coś czego nie był w stanie wymówić na głos. Dziewczyna dowiaduje się o zakładzie i chce z nim zerwać. Chciałabym jednak, żeby zwiastun kończuł się na wątku tego zakładu, ale bez ujawniania większych szczegółów
  Radio z tratwy: -
  Napisy: -
  Kolorystyka: kolorowy
  Żeglarz: Dora
  KONTAKT: kladzia.szota@wp.pl
  xoxo ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamówienie przyjęte, będę pisała na maila :)

   Usuń