26 stycznia 2016

188. Podsumowanie stażu ourspaceship


Witam wszystkich w dzisiejszym podsumowanie stażu dwóch niezwykle utalentowanych dziewczyn, które postanowiły spróbować swoich sił na naszej zwiastunownii. Trzymajcie gorąco kciuki za ourspaceship do samiuśkiego końca postu, kochani! :D


1. Zwiastun próbny do ZW.
Opinia: Zwiastun naprawdę ładny. Kryje w sobie wiele tajemnic, a przez to wzbudza w widzu ciekawość i chęć obejrzenia więcej. Dobrze dobrałyście sceny i muzykę. Tylko szkoda, że nie została ona na końcu wyciszona. Poza tym niektóre fragmenty wyróżniają się swoją wielkością od innych, co także psuje efekt. Mimo wszystko, trailer został wykonany zgodnie z zadanym tematem. Zdecydowanie możecie zaliczyć ten filmik do udanych. Nie ma do niego większych zastrzeżeń.


2. Zwiastun próbny do ZW numer 2.
Opinia: Na pierwszy rzut oka trailer jest bardzo dobry, jednak później okazuje się, że można w nim znaleźć kilka błędów. Wprawdzie podkład jest ciekawie dobrany (niestety niewyciszony), a same sceny wpasowały się w temat, ale widoczna jest przy końcu różna rozdzielczość wycinków, którą najlepiej byłoby dostosować. Poza tym historia, jaką miałyście zapowiedzieć, w pewnym momencie się urywa i oglądający waszą pracę może poczuć niedosyt. Warto jednak zauważyć, że dopasowałyście ładną kolorystykę, a za to duży plusik. :)


3. Zwiastun wolny.
Opinia: Trzeba przyznać, że udał wam się ten zwiastun. Wprawdzie zdarzyły się gify różnej wielkości, ale w miarę wpasowały się one w pozostałe. Ciekawie dobrałyście podkład i słowa wypowiadane na początku. Wydaje się, że różna kolorystyka jest tutaj zamierzona, więc do tego nie można się w żadnej sposób przyczepić. Jedynie czasem były zbyt gwałtowne przejścia, co lekko psuło spójność całej pracy, ale poza tym... naprawdę warto było ją obejrzeć.


4. Zwiastun wolny.
Opinia: Naprawdę świetny zwiastun. Wszystko idealnie się ze sobą zgrywa - wycinki (jednolite pod względem kolorystyki i rozmiaru), podkład oraz napisy. Szkoda jedynie, że na końcu muzyka urywa się, ale mogło to być przez was zaplanowane. Mimo wszystko, należą wam się wielkie gratulacje za tę pracę.


5. Zwiastun wolny.
Opinia: W waszej notce napisałyście, iż wycinki mogą nie być tej samej wielkości oraz jakości, gdyż technologia rozwijała się wraz z karierą Leonardo di Caprio. Jest to bardzo twardy argument, więc nie ma tu zbyt wiele do gadania. Bardzo ciekawy pomysł na zwiastun, przypominający jakby zapowiedź filmu biograficznego. Muzyka w tle jest bardzo obiecująca i trzyma w napięciu, a na samym końcu została ładnie ściszona. Świetnie też wplotłyście teksty mówione. Możecie zaliczyć tę pracę do udanych. :)


6. Zwiastuny wolne.

Opinia: Widać pewną różnicę pomiędzy zwiastunami, przez co da się odróżnić, która wersja jest nowsza. W pierwszym filmiku zdarzyły się różne rozmiary wycinków, podobnie jak w drugim, jednak nie psuły one wyglądu prac. W obu pojawiły się ciekawe piosenki i teksty mówione, które ładnie dopełniały całość. Zdecydowanie można powiedzieć, iż druga wersja wyszła wam o wiele lepiej, zwłaszcza pod względem jakości wycinków. Trzeba jednak przyznać, iż obie prace są wykonane na dobrym poziomie i warto je obejrzeć.


7. Zwiastun dla Victorii Sparks.
 
Opinia: Bardzo ładny zwiastun. Ewidentnie zasłużył na pochwałę. Szkoda, że niestety gify są w różnych rozmiarach, ponieważ psuje to spójność trailera. Zdarzyły się też zbyt szybkie przejścia. Warto jednak zaznaczyć, że zwiastun zachowany jest w jednolitej kolorystyce. Do tego podkład idealnie wprowadził w klimat opowiadania, nie mówiąc już o wypowiedzi wplecionej w piosenkę. To jedna z waszych najlepszych prac. :)

Ogólne wrażenie:

Nath: Każda wasza praca w jakiś sposób przykuwa uwagę widzów, a także i moją. Tworzycie bardzo dobre zwiastuny. Błędy w waszych pracach staracie się poprawiać i wciąż się rozwijacie. Myślę, że znajdzie się dla was jeszcze wiele zamówień i mam nadzieję, że miło mi będzie się z wami współpracowało na naszej Wyspie. Ja jestem na TAK i życzę wam, abyście dalej tworzyły to, co jest waszą pasją. c:

Maggie: Bardzo podobają mi się Wasze prace. Świetnie dobieracie do siebie scenki i muzykę. Szkoda, że wycinki nie zawsze mają taką samą rozdzielczość, ale to można wybaczyć, jednak radziłabym robić tak, żeby rozmiar nie był aż tak bardzo różny, jak w Return (chodzi mi o te wycinki z teledysków JB). Fajnie, że kombinujecie z głosami w tle. Nie wychodzi Wam to źle :D I radzę też unikać niewyraźnych scenek, jak w filmiku Oscar, bo to psuje efekt. Nie będę już przeciągała. Jak już powiedziałam, Wasze prace bardzo mi się podobają i jestem na TAK, abyście zostały przyjęte do załogi! :D

Finnick Odair: Zacznę ni z tego, ni z owego, bo... nie wiem. XD W porządku. :"D Powiem szczerze, że zwykle zwiastuny o Justinie Bieberze mnie odstraszają, po prostu czuję do niego swego rodzaju niechęć. Nie mówię, że nie ma talentu, że jest pedałem jak to mawiają gimbusy... Po prostu jakoś nie przypadł mi do gustu. Ale jakoś potraficie wprawić oglądającego w ten klimat :D Ogólnie to wszystko mi się podoba, teraz robicie zwiastuny z wycinków, tak? Wychodzi Wam to super. :D A jeśli to gify to jeszcze lepiej. Ogólnie to jestem na TAK. Świetnie sobie poradziłyście :)

Werdykt:

Oficjalnie zostajecie przyjęte jako autorki na Zwiastunowej Wyspie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu zwiastunów.

Przygotowanie: Nath

2 komentarze:

  1. Gratuluję, dziewczyny! ♥

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowy27/1/16

    dziękujemy za taką ocenę, jesteśmy wdzięczne, że daliście nam szansę :)- ourspaceship

    OdpowiedzUsuń