3 września 2015

150. Podsumowanie stażu Lex May


Witam, witam, witam wszystkich naszych obserwatorów!

Z racji, że tradycją stało się dodawanie podsumowań, tak dziś odbędzie się podsumowanie naszej ostatniej stażystki i naprawdę niesamowitej zwiastuniarki - Lex May! Cóż, podobnie jak Kalipso, nasza Lex pożegnała się z wami jako stażystka. Czy sądzicie, że uda jej się przejść staż? Sprawdźcie! c:


1. Zwiastun próbny na ZW.
Opinia: Temat ogólnie był trudny, ale bardzo dobrze sobie z nim poradziłaś. Podkład idealnie dopasował się do gifów, które także dobrze dobrałaś, i nadał całemu filmikowi taki... tajemniczy klimat. W prawdzie jest trochę za dużo tekstu, ale myślę, że z czasem uda ci się powoli zmniejszać ilość napisów. Poza tym niektóre gify czasami się zacinają, lecz nie wpływają negatywnie na jakość twojej pracy. Do tego ściszyłaś muzykę na końcu, a za to wielki plus dla ciebie. Kolorystyka została zachowana w jednym kolorze, więc to też można odhaczyć. Cóż więcej mówić? Po prostu świetny zwiastun.


2. Zwiastun próbny na ZW numer 2.
Opinia: Tutaj również wszystkie zalety się powtarzają - dobrze dobrane gify, podkład (ściszony na końcu!) i przedstawienie fabuły, zachowana kolorystyka i jednolitość gifów, choć zdarzyły się małe 'zacinki'... Jedyne do czego można się przyczepić, to fakt, że tekstu jest naprawdę sporo. Poza tym nie mamy zastrzeżeń. Tę pracę zdecydowanie zalicz do udanych! c:

3. Zwiastun dla Anity Kaulitz
Opinia: Cóż, większość gifów jest słabej jakości lub przycina się, jednak to zrozumiałe, zwłaszcza, kiedy ciężko znaleźć odpowiednie materiały. Jednak ty podołałaś temu zadaniu, mimo że na pewno było ciężko odnaleźć odpowiednie gify. Piękna piosenka zdecydowanie umila nam oglądanie twojej pracy, a także mała ilość napisów. Poza tym wszystko zachowane jest w jednolitej kolorystyce, oprócz kilku gifów, które zbytnio się nie wyróżniają, ale są dostrzegalne.

4. Zwiastun dla Luk4recji
Opinia: Od razu rzuca się w oczy to szare tło. Widać, że spróbowałaś czegoś nowego, podobnie jak przejść i idziesz w coraz lepszym kierunku. Piosenka średnio pasuje do scen, które przedstawiłaś, ale to kwestia gustu. W tej pracy również znajdują się gify, które się zacinają lub są gorszej jakości. Jednak plusami twojego zwiastunu jest zdecydowanie jednolita kolorystyka oraz ściszenie podkładu na końcu.

5. Zwiastun dla Julii Skupień
Opinia: To jedna z twoich lepszych prac, więc możesz już na samym początku zaliczyć ją do udanych. Jeśli chodzi o całościowy efekt - naprawdę bardzo dobry, choć da się znaleźć kilka błędów, takich jak niejednolitość niektórych gifów pod względem kolorystyki i zacinania się lub słabej jakości. Poza tym nie ma większych zastrzeżeń, ponieważ idealnie dobrałaś podkład do tematyki bloga oraz napisy, więc za to wielkie brawa! :D

6. Zwiastun dla _kloska
Opinia: Zwiastun jest naprawdę świetny, nie ukrywajmy tego. Kilka gifów się zacina, ale to nic, ponieważ wszystko rekompensuje nam całościowy efekt - idealnie dobrana muzyka do tematyki bloga, zachowana jednolita kolorystyka, dobrze dobrane napisy, a zwłaszcza bardzo ciekawie wyglądają te na gifach. Jedynie można się przyczepić trochę do przejść, ponieważ takowe "gwiazdki" średnio tu pasowały. Jednak miałaś na to jakiś pomysł, który udało ci się pokazać, a to już samo mówi za siebie, że ta praca jest jedną z najlepszych, jakie wykonałaś.

7. Zwiastun wolny.
Opinia: Trochę za dużo tekstu - to rzuca się w oczy już na samym początku. Zdarzają się gify w gorszej rozdzielczości lub zacinające się, ale wszystko zachowane jest w jednej kolorystyce. Poza tym wybrałaś odpowiedni podkład i ściszyłaś go na końcu. Powtarza się także problem z przejściami, a w tym przypadku "gwiazdkami", które nie pasują do całości. Jednak, mimo wszystko, nie mamy zbyt wielkich zastrzeżeń, więc możesz być zadowolona z tego filmiku.

8. Zwiastun wolny.
Opinia: Tutaj też pojawia się trochę za dużo napisów, ale mimo wszystko, zwiastun jest naprawdę dobry. Gify są świetnie dobrane i w jednolitej kolorystyce, nie zacinają się oraz zachowane są raczej w dobrej jakości, a podkład idealnie wkomponował się w klimat anime. Muzyka ładnie kończy się na końcu, więc za to też wielki plus! Poza tym ciekawie opisałaś swój pomysł na zwiastun. Zdecydowanie możesz powiedzieć o nim jako o bardzo dobrej pracy.

Ogólne wrażenie:

Nath: Jakoś polubiłam cię już od samego początku. Spodobało mi się twoje nastawienie do życia, a także robione zwiastuny. Muszę przyznać, że twoje prace bardzo się poprawiły. Cieszę się, że stało się to właśnie na naszej Wyspie. Podczas naszych rozmów wiele się o tobie dowiedziałam i lepiej cię poznałam. Jesteś taką sympatyczną osóbką, która może pomóc, nawet kiedy świat się wali. :D Doceniam również twój wkład i serce w każdy filmik oraz pozytywne myślenie, gdy zwiastun ci "nie wyszedł" (choć ja twierdzę inaczej :P). Cóż, nie chcę więcej przeciągać, ale dopowiem tylko, że nie potrafiłabym nie przyjąć cię do załogi... Po prostu. Dlatego kategorycznie i ewidentnie jestem na TAK! ^-^
Kalipso: Jestem jak najbardziej na TAK! Twoje prace są lepsze z każdą notką. Jedyna uwaga to duże napisy, ale mimo to prace naprawdę przyjemnie się ogląda.
Maggie: Co tu dużo mówić? Zwiastuny robisz z wielką pasją i wkładasz w to całe swoje serce (przynajmniej ja po obejrzeniu mam takie wrażenie). Kolorystyka się zgadza, a gify są świetnie dobrane! Przede wszystkim nie ma dużo tekstu (co u mnie czasami stanowi problem xD). W Twoich pracach szczególnie podoba mi się muzyka, jaką wrzucasz. Jest doskonale dopasowana do klimatu, jaki panuje :D Już od samego początku jestem na TAK! Kłóciłabym się z osobą, która powiedziałaby inaczej xD
Cassie: Gdybym była na nie to byłby to błąd, ale nadal nie jestem w 100% na tak. W niektórych historiach nie wiesz jak rozdzielić tekst i wpychasz go na siłę, a można by go było ładnie rozbić na dwie części. Dajesz też za dużo gifów, mówiących o tym samym i po prostu nudzących widza i wydłużających niepotrzebnie zwiastun. Co prawda niby jest taka zasada żeby było więcej filmu niż tekstu, ale też pamiętajmy o tym że co za dużo to nie zdrowo. Czasem dawałaś też gify nie pasujące do reszty, takie trochę od czapy, one równie niepotrzebnie przeciągały zwiastun. Ogólnie rzecz biorąc to jestem na TAK. Ale jak mówię, z pewną dozą rezerwy. Mam sporą nadzieję że się rozwiniesz. Bo kto z nas nie musi nad sobą pracować? Ja na pewno, bo sama zauważyłam że ostatnio coś [kiepszczę], więc może to nie jest zbyt dobrana opinia. Ale zauważ, że jestem na tak, bo naprawdę w Ciebie wierzę. Nawet teraz gdy bolą mnie nogi po pracy i gnębi zmęczenie po pierwszym dniu lekcji.

Werdykt:

Oficjalnie zostajesz przyjęta jako autorka na Zwiastunowej Wyspie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu zwiastunów.

Przygotowanie: Nath

7 komentarzy:

 1. Omg bałam się ogromnie tego podsumowania! Miałam spore wątpliwości patrząc na moje prace, ale jednak moje obawy były troszkę przesadzone xD Cóż mogę powiedzieć? Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę z wami zostać! Dziękuję wam kochane za szczere opinie! ♥♥♥
  Pozdrawiam Lex May

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy3/9/15

  Gratulacje, ghehe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję kochana! ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie gratuluję ci, bo byłam przekonana że przejdziesz więc tylko czekalam na note xd Spisalas się świetnie i.zasłużyłas!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tę wiarę kochana! ♥♥

   Usuń