24 marca 2015

113. Podsumowanie stażu Oli B.

No i znów macie ze mną do czynienia. Mam nadzieję, że pocieszy was tematyka dzisiejszej notki, gdyż jest ona podsumowaniem stażu! Tym razem będą ocenione zwiastuny Oli B. - naszej drugiej stażystki, administratorki Land of Trailers i świetnej zwiastunowniczki (och to słowotwórstwo xD). Opinie zostaną zaczęte od najstarszych do najnowszych zwiastunów, stworzonych przez, wyżej wymienioną, twórczynię. Jak sądzicie? Zostanie z nami czy jednak będzie musiała 'oddać fartuch' (choć w naszym przypadku to bardziej tutaj pasowałby 'żagiel' :P)? Przekonajcie się! c:


1. Zwiastun próbny do ZW.
Opinia: Ogólnie fajnie to zapowiedziałaś. Krótko i na temat! Bardzo dobrze dobrałaś gify, choć niektóre się zbyt wyróżniają, psując spójność, a także muzykę, która idealnie dopasowała się do tej historii. No i wielki plus za to, że ją na końcu ściszyłaś lub przynajmniej zakończyłaś ją w taki sposób, że nie widać jakby się ucinała. Zwiastun jest w jednolitej kolorystyce i do tego w czarno-białej, co nadało klimatu twojej pracy. Nie ma też żadnych zastrzeżeń, co do tekstu - ani nie ucieka, ani nie jest za mały bądź w nieodpowiednim miejscu. Można by się tutaj przyczepić do niejednolitości gifów, tzn. że się zacinają, ale to tylko minimalny błąd.

2. Zwiastun próbny do ZW numer 2.
Opinia: Od samego początku widać, że zrozumiałaś sens fabuły i po prostu w skrócie ją opowiedziałaś, nie ujawniając niektórych szczegółów. Zwiastun znów w jednolitej kolorystyce, z dobrze dopasowanymi gifami. Jednak można w nim znaleźć także małe błędy, które wpływają na jego całościowy efekt. Zdecydowanie pierwsze, co tutaj się nasuwa to nie za dobrze dobrana muzyka. Jest za bardzo żywa, wesoła, a powinna być bardziej spokojniejsza ze względu na tematykę twojej pracy. Jednak zły dobór muzyki zdarza się bardzo często, więc nie ma czym się martwić. Za to wciąż cieszy fakt, że ściszyłaś muzykę na końcu. Jak już wspominane było w poprzednim podsumowaniu, twórcy zwiastunów na blogi zazwyczaj zapominają o tej jakże ważnej opcji, dlatego należą ci się gratulacje. Poza podkładem można znaleźć jeszcze drobniejsze błędy, typu niejednolitość gifów czy złe kadrowanie w niektórych momentach.

3. Zwiastun wolny.
Opinia: Zwiastun całościowo prezentuje się bardzo dobrze. Wszystkie zalety powtarzają się ze wcześniejszych opinii, jednak tym razem nie wyciszyłaś muzyki na końcu, a szkoda. Podkład tutaj też jest dobrze dopasowany, jak również gify. Czasem można dojrzeć jakieś 'zacinki', ale poza tym twoja praca jest jednolita, i pod względem gifów, i kolorystyki. Nie ma tu jakiś większych zastrzeżeń. Zwiastun ten na pewno możesz zaliczyć do udanych! :D

4. Zwiastun wolny.
Opinia: Trafił się zwiastun z wycinków filmu. I trzeba przyznać, że wyszedł nieziemsko. Świetnie dobrałaś muzykę i napisy. Praca zdecydowanie jednolita pod każdym względem. Masz znów plus za dobre zakończenie muzyki. Nie ma tutaj zupełnie ŻADNYCH zastrzeżeń. Mimo że zwiastun jest długi to naprawdę wzruszający i warto go obejrzeć. Sam sobą 'wciąga' i nawet nie widać, że trwa aż trzy minuty. ^^

5. Zwiastun wolny.
Opinia: Troszkę za bardzo się wyróżnia tutaj kadrowanie. Muzyka wyjątkowo dobrze dobrana, gify także. Wszystko jest jednolite, a końcowe napisy, np. "zemsta", nadają świetny efekt całości. Zdarzają się wprawdzie jakieś niejednolitości gifów, ale prawie w ogóle ich nie widać. Wymyśliłaś też ciekawą fabułę. Jedynie może się tutaj także przyczepić do czcionki, która nie ma polskich znaków i wyróżnia niektóre litery, typu 'ć', 'ż', 'ś'. Ogólnie zwiastun nie odznacza się czymś wielkim, ale na pewno jest warty obejrzenia.

6. Zwiastun wolny.
Opinia: Naprawdę interesujący i w 100% udany pomysł z tekstem 'listu'. Podkład, gify, napisy... wszystko tak pięknie się zgrało, że stworzyło coś naprawdę cudownego. Jednak bardzo rzuca się w oczy różna rozdzielczość niektórych gifów. To chyba jedyny ważniejszy błąd w zwiastunie. Również widać, że gify są niejednolite pod względem zacinania, ale pod względem kolorystyki są bardzo dobre. Oby tak dalej!

7. Zwiastun wolny.
Opinia: Nadszedł czas na ostatni, jeden z najnowszych zwiastunów i jego ocenę. Dziwny początek z tym czarnym tłem i nie słychać na początku żadnego dźwięku, który mógłby do niego jakoś wprowadzić. Za to masz pochwałę, za ciekawy pomysł z 'monologiem' Taylor, a później piosenką Sofii. Ogólnie zwiastun całościowo jest naprawdę bardzo dobry. Gify są dobrze dobrane, podkład - który był już wspominany - oraz jednolitość. Poza tym początkowym tłem nie można znaleźć innych zastrzeżeń, także brawo za kolejny świetny zwiastun.

Ogólne wrażenie:

Nath: Taak i znowu Nath będzie miała swój monolog. :P Może lepiej już do niego przejdę, nie przedłużając. No to tak... Kiedy pierwszy raz zobaczyłam twoje zwiastuny to aż oniemiałam. Były cudowne. Nie, cudowne to za małe słowo by móc opisać twoje prace. Nawet się nie zastanawiałam by wysłać ci próbne tematy. Jednak była jedna rzecz, która nie dawała mi spokoju, a konkretniej fakt, że byłaś - i nadal jesteś - już na innej zwiastunownii i do tego jako administratorka. Dlaczego? Bałam się, że nie dasz sobie rady z dwoma blogami, na które musisz wykonywać zwiastuny, lecz myliłam się. Po otrzymaniu twoich prac dałam ci szansę i nie zmarnowałaś jej. Udało ci się to jakoś ogarnąć i to w tobie najbardziej cenię. Tą twoją pracowitość i zaangażowanie. Podczas stażu dodałaś trzy notki, a minimalnie powinno się dodać dwie, więc tu również masz ode mnie pochwałę. W każdej notce był przynajmniej jeden zwiastun, ale najczęściej było ich więcej, stąd wzięła się ich liczba. Gdybym nie przyjęła cię do załogi, to byłabym po prostu kompletną idiotką. Więc powiem coś teraz na poważnie i bez zastanowienia, tak jak podczas wysłania tematów. Jestem na TAK.
Cassie: Oczywiście, że jestem na TAK!
Lusieeek: Jestem na TAK!
Bluel Namess: Kocham Olę B. i nie wolno wam jej nie przyjąć, bo zwiastuny robi znakomite. Tematyka wraz obróbką świetnie dobrana. Dobrze też, że na warsztat wzięła kilka znanych osobistości, a nie tylko np.: One Direction lub Biebera xD Podoba mi się też muzyka w każdym zwiastunie. Mam nadzieje, że zostanie z nami na długo. Jestem zdecydowanie na TAK!


Werdykt:


Oficjalnie zostajesz na stałe przyjęta jako autorka na Zwiastunowej Wyspie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu zwiastunów.

Przygotowanie: Nath

8 komentarzy:

 1. Muszę przyznać Wam rację, bez dwóch zdań ! Ola B. jest cudowna i zasłużyła na wakat na ZW ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy zaczęłam czytać podsumowanie, nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. I choć miałam ochotę zjechać na sam dół, żeby zobaczyć jaki jest werdykt, przeczytałam dokładnie każde słowo. No i nagle widzę cztery razy tak i... Jedno wielkie niedowierzanie.
  Mam ochotę wszystkich uściskać, co jest niestety nie możliwe. Bardzo, bardzo dziękuję! Czuję się zaszczycona będąc w załodze ZW <3
  Wiem, że nie będzie łatwo z dwoma zwiastunowniami (uwielbiam te wyrazy -,-) i blogiem, ale postaram się sprostać wszystkim przeszkodom.
  Jeszcze raz dziękuję ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulację! Ola B. jest wspaniała i zasłużyła na to jak nikt inny <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Och, całkowicie się zgadzam z waszą decyzją ;* To naprawdę świetna autorka zwiastunów, która bez przerwy się rozwija, próbuje nowych rzeczy itd. Powodzenia w dalszym tworzeniu grafiki i wielu sukcesów <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy27/3/15

  Wielkie brawa! Lepszych opinii nawet sama bym nie wymyśliła, także... bardzo się cieszę, że zostajesz z załogą, bo jesteś już obeznana, w tym co robisz i robisz to świetnie, naprawdę świetnie! ♥ Pozdrawiam i również życzę samych sukcesów :) / Eve Bloom

  OdpowiedzUsuń