20 listopada 2015

166. Podsumowanie stażu Finnicka Odaira

Witam serdecznie!

Dzisiaj publikuję oczekiwane podsumowanie stażu zapewne dobrze znanego wam zwiastuniarza - Finnicka Odaira. Mam nadzieję, że uda wam się przetrwać do końca, a przez ten cały czas trzymajcie za niego mocno kciuki! :D


1. Zwiastun próbny na ZW.
Opinia: Filmik naprawdę bardzo dobry, ponieważ wszystko ładnie się ze sobą łączy. Udało się jednak znaleźć drobne błędy, które są zwykle bardzo istotne w tego typu pracach. W pewnym momencie były wycinki, które miały trochę inny rozmiar niż cały zwiastun, choć na pierwszy rzut oka można tego nie zauważyć. Poza tym nie została wyciszona muzyka na końcu, ale o tym zapomina duża populacja zwiastuniarzy. Mimo wszystko, trailer możesz zaliczyć do udanych.

2. Zwiastun próbny na ZW numer 2.
Opinia: Należą ci się gratulacje, gdyż filmik jest świetny, a podkład idealnie komponuje się ze scenkami. Efekt z ogniem trochę przysłaniał widok, ale widocznie taki był twój zamysł. Tutaj również nie wyciszyłeś muzyki na końcu, jednak o tym wspominane było w poprzedniej opinii. Zwiastun zawierał wycinki w równych rozmiarach, które nadały mu jednolitości, więc za to duży plusik. To zdecydowanie jeden z twoich lepszych trailerów.

3. Zwiastun wolny.
Opinia: To jedna z twoich najlepszych prac. Miałeś na to swój oryginalny pomysł i zrealizowałeś go naprawdę świetnie. Koloryzacja ładnie komponuje się z całością, chociaż w niektórych momentach obraz wydaje się być za jasny. Poza tym dobrałeś idealnie pasujący podkład, chociaż nie został on wyciszony na końcu, a także dodatkowe głosy wzbogacające twój filmik.

4. Zwiastun wolny.
Opinia: Zwiastun naprawdę ciekawy i wciągający. Dobrze dobrałeś muzykę (niewyciszoną na końcu), scenki oraz napisy. Poszczególne wycinki mogły zostać prawdopodobnie zniszczone przez yt, ponieważ są w słabszej jakości od pozostałych. Na początku jest trochę pomieszana kolorystyka, ale później się stabilizuje. Mógł być to także twój zamysł, co byłoby zrozumiałe. Jeśli jednak nie, to warto zwracać na to uwagę. Poza tym nie ma większych zastrzeżeń.

5. Zwiastun wolny.
Opinia: Trailer nie jest całkiem zły. Ładnie dopasowałeś sceny oraz tekst, a także muzykę (szkoda, że znów niewyciszona). Czasem obraz wydaje się być odrobinę za jasny, przez co nie widać twarzy postaci i należy zaznaczyć, że widoczna jest różnica wielkości między poszczególnymi wycinkami. Pod koniec dziwnym trafem pojawiają się kolejny raz napisy, ale możliwe, że były to twoje początki w tworzeniu w Vegasie. Mimo wszystko, tematyka filmiku bardzo ciekawa.

6. Zwiastun wolny.
Opinia: Dużo tutaj nie trzeba mówić - bardzo dobra praca. Treściwa i wciągająca. Świetnie dobrane scenki oraz podkład (oprócz muzyki również głosy). Wszystko ładnie się ze sobą komponuje. Trochę zbytnio rzuca się w oczy twój podpis, ale nie psuje całości. Na końcu dziwnie urywa się muzyka, ale poza tym można otwarcie powiedzieć, że możesz być dumny z tego zwiastunu.

7. Zwiastun wolny.
Opinia: Mimo jego długości, jest naprawdę piękny. Ciekawie dobrane sceny i podkład (chociaż nie wyciszony). Rzeczywiście można go nazwać lekkim "spojlerem", ale dla obeznanych w filmach nie robi to pewnie większej różnicy. Wszystko ma ze sobą swoje ukryte powiązanie, które nie od razu można odkryć, a za to możesz otrzymać naprawdę ogromną pochwałę.

8. Zwiastun dla Bluel Namess.
Opinia: Muzyka dynamizuje zwiastun, przez co wydaje się być on jeszcze lepszy, a kiedy się kończy aż nie można uwierzyć, że już dalej nic nie ma. Niestety znów jest ucięta, ale to już zapewne wiesz. Ciekawie dobrane sceny, głosy oraz koloryzacja. Gratulacje za niesamowity zwiastun, choć wielka szkoda, że taki krótki. :)

9. Zwiastun dla Oli B.
Opinia: Wzruszający - to idealne słowo określające twoją pracę. Świetnie dobrane wycinki, podkład, głosy i koloryzacja. Wszystko wydaje się takie spójne. Jedyną rzeczą, do której można się przyczepić jest niewyciszona muzyka na końcu filmiku. Poza tym nie mamy żadnych zastrzeżeń. To zdecydowanie jedna z twoich najlepszych prac.

Ogólne wrażenie:

Nath: Pierwszy raz w całej historii Zwiastunowej Wyspy zdarzyło się, że pojawił się tutaj zwistuniarz, co mnie mile zaskoczyło. Często widywałam twoje prace w przeglądach, które były naprawdę zachwycające. Dlatego zdziwił mnie fakt, że postanowiłeś się zgłosić właśnie do tej zwiastunowni. Zrobiłeś duże postępy, co widać w podsumowaniu. Twoje prace za każdym razem są coraz lepsze i oby tak dalej! Myślę, że dla naszej Wyspy ciekawą odmianą byłoby przyjęcie cię do załogi, więc nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć, że jestem na TAK.
Maggie: Już od początku byłam za, byś z nami został. Robisz naprawdę przecudowne zwiastuny. Masz wielki talent i cieszę się, że postanowiłeś go wykorzystać! :D Świetnie dobierasz do siebie scenki i muzykę (tu czasami trzeba pogrzebać, by coś odpowiedniego znaleźć, szczególnie jak yt zablokuje Ci filmik z powodu praw autorkach i trzeba na gwałturety szukać innej piosenki xD). Robisz zwiastuny bez napisów (większość) i wychodzą Ci naprawdę wspaniale! Podziwiam Cię za to, bo żeby zrobić zwiastun bez napisów, trzeba jakoś dobrać scenki, by to miało ręce i nogi i ukazywało fabułę, a to naprawdę łatwe nie jest (przynajmniej mi to nie wychodzi) xD Jedynie mogę się uczepić, że nie wyciszasz muzyki na końcu, ale to tylko szczegół (ale popracuj nad tym ;)). I radziłabym nie dawać tego efektu (jak w ostatnich zwiastunach, chodzi mi o to fruwające ,,coś’’), bo trochę psuje to efekt xD Wiem. Powtarzam się xD Już od początku jestem na TAK, byś z nami został! :D
Lex May: We wszystkich swoich pracach pokazujesz pasję, która jest widoczna na pierwszy rzut oka. Wykonując zwiastuny trzymasz się zamówienia, ale jednak dodajesz jeszcze coś od siebie nie zmieniając fabuły - wychodzi Ci to wspaniale! Z każdą kolejną pracą robisz coraz większe cuda, dodawane przez ciebie efekty świetnie współgrają ze sobą, podobnie jak muzyka, ale tutaj problemem jest brak wyciszania jej na końcu twoich zwiastunów. To nie psuje pracy jednak lepszy efekt jest z wyciszoną muzyką- co można wypracować. Jestem zdecydowanie na TAK, gdyż musiałabym sama siebie okłamać twierdząc, iż taki talent nie zasługuje by dostać się do załogi :)

Werdykt:

Oficjalnie zostajesz przyjęty jako autor na Zwiastunowej Wyspie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu zwiastunów.

+ nie dostałam odpowiedzi od Cassie, ale zawsze możemy uzupełnić notkę ;)

Przygotowanie: Nath

7 komentarzy:

 1. Anonimowy20/11/15

  Fajnie, że został przyjęty, ale jest jedno co w tej notce mnie zaskoczyło i za razem rozśmieszyło "Oficjalnie zostajesz przyjęty jako autorka... (...)" Weźcie to poprawcie, zanim zobaczy. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O w choinkę. xd
   Dzisiaj miałam wyjazd i post miał mi się dodać automatycznie, ponieważ podczas drogi nie miałam Internetu. Wcześniej nie zauważyłam, że wkradła mi się literówka.
   Cieszę się, że ktoś go dostrzegł. Przecież każdy uczy się na błędach. Ten wyraz nie miał w żaden sposób obrazić Finnicka. ;)

   Usuń
 2. Gratuluję Ci Finnicku pomyślnego przejścia stażu :P Moje ostatnie zdanie w werdykcie wyraża chyba wszystko, co chcę wyrazić. Cóż można więcej powiedzieć niż Witaj W Załodze! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję pomyślnego przejścia stażu! :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybaczcie, że piszę dopiero teraz, ale musiałem ogarnąć kilka spraw - poza tym miałem zamówienia do wykonania. :D Naprawdę cieszę się, że zostaję w załodze. :D Teraz czekam, aż będę mógł dodać kolejną notkę. :D Ale chyba zrobię sobie krótką przerwę od zamówień.

  OdpowiedzUsuń