29 listopada 2015

169. Podsumowanie stażu Victorii Sparks

Welcome, welcome, welcome! ♥

Właśnie witam się z wami moim ulubionym powitaniem z Last Week Tonight with John Oliver. :D Jednak dziś nie o tym. Przedstawiam wam podsumowanie stażu świetnej zwiatuniarki, która wybrała akurat naszą zwiastunownię by właśnie tutaj dalej rozwijać swoje umiejętności - Victorii Sparks! ^-^


1. Zwiastun próbny do ZW.
 Opinia: Filmik jest dobry, jednak brakuje mu kilku ważnych elementów. Pojawiają się różne rozmiary gifów, a wraz z nimi inna kolorystyka, co odbija się na estetyce pracy. Na początku tło tekstu jest szare, a później do samego końca ma czarny kolor. Nie wiadomo czy to było zamierzone, ponieważ chciałaś np. podkreślić ten napis, czy przypadkowo takowy ustawiłaś. Warto jednak zwrócić uwagę na idealnie pasującą muzykę, niestety nie wyciszoną na końcu, i fakt, że udało ci się przekazać nam historię w jak najprostszy sposób. Za to gratulacje. :)

2. Zwiastun próbny do ZW numer 2.
Opinia: Ta praca jest naprawdę dobra. Podkład ładnie wkomponował się w historię i został wyciszony na końcu. W prawdzie gify są w różnych wielkościach i nie jest zachowana jednakowa kolorystyka, ale tutaj udało ci się wywołać pewne napięcie i garstkę tajemnicy, więc za pierwszym razem nie widać takich drobnostek. Poza tym nie ma się do czego czepiać. Możesz zaliczyć tę pracę do udanych! :D

3. Zwiastun wolny.
Opinia: Bardzo dobry zwiastun. Można się jedynie przyczepić do niektórych czarno-białych gifów, gdyż reszta jest kolorowa, kilku zacinających się, a także do faktu, że wycinki/gify nie są tej samej wielkości, przez co psują jakość twojej pracy. Mimo to, dobrałaś ciekawe sceny i świetną muzykę (wyciszoną na końcu).

4. Zwiastun wolny.
Opinia: Zwiastun całkiem dobry. Szkoda tylko, że większość scen jest w różnych rozmiarach i/lub się zacina. Poza tym nie jest zachowana kolorystyka. Jednak warto zaznaczyć, że ładnie dobrałaś muzykę (ściszoną na końcu), a sam filmik zachęca do przeczytania opowiadania, które może kiedyś nawet powstanie po obejrzeniu tego wolnego trailera.

5. Zwiastun dla Danica.
Opinia: Naprawdę ładny trailer. Tym razem kolorystyka jest w miarę zachowana. Poza tym świetnie dobrany podkład (tutaj również wyciszony), gify, napisy. Aż miło się go ogląda. Nie ma zbyt wielu zastrzeżeń, więc śmiało można powiedzieć, że powinnaś być z niego dumna.

6. Zwiastun dla ~dreamer~.
Opinia: Piękna praca. Trochę za dużo napisów i niektóre gify nie są wykadrowane, ale mimo to, przyjemnie się go ogląda. Kolorystyka jest zachowana (oprócz jednego gifa w sepii, który ci się wkradł). Ładnie dobrany podkład, który złożył się z dwóch piosenek, chociaż samo przejście między nimi nie wyszło zbyt dobrze. Mimo wszystko, zasłużyłaś na pochwałę. ;)

Ogólne wrażenie:
 
Nath: Kiedy pierwszy raz obejrzałam twoje prace, stwierdziłam, że są świetne. Po oglądnięciu zwiastunów próbnych, a następnie kolejnych twoich filmików moja opinia się nie zmieniła. Masz talent i potrafisz go wykorzystać. Zdarzają ci się wprawdzie drobne błędy, jednak za każdym razem widzę poprawę. Cieszę się, że wciąż się uczysz. W końcu jak każdy. Chociaż bardziej cieszy mnie fakt, że doskonalisz się właśnie tutaj. Nie chcę ci przerywać tejże nauki, dlatego jestem na TAK i mam nadzieję, że prędko nie zrezygnujesz z tworzenia zwiastunów. c:
 
Maggie: Podobają mi się Twoje prace. Z każdym dniem idzie Ci coraz lepiej, co bardzo mnie cieszy :D Jest różnica pomiędzy pracami, co wykonujesz teraz, a które robiłaś wcześniej. Dobrze dobierasz do siebie muzykę, którą na szczęście na końcu wyciszasz i gify. Czasami zdarzają się takie, co trochę się zacinają i nie są tej samej rozdzielczości (unikaj gifów, których rozdzielczość bardzo się wyróżnia, bo to totalnie psuje efekt (głównie chodzi mi o te, co są w kształcie kwadratu)), ale to mały szczegół. Wiem, jak trudno jest znaleźć coś odpowiedniego, bo sama kiedyś robiłam zwiastuny z gifami. W ogóle to nie mam wielu zastrzeżeń. Jedynie w tym drugim zwiastunie nie trzymałaś się kolorystyki, bo raz były gify kolorowe, a raz czarno-białe, ale później już nie popełniałeś tego błędu. Widać, że wykonujesz swoje prace z pasją ;) Z tych wszystkich prac, jakie do tej pory wykonałaś, najbardziej urzekł mnie zwiastun z Dramione. To chyba dlatego, że uwielbiam ten pairing (wciąż trudno mi uwierzyć, że Hermiona była z Ronem...) ♥♥♥ Tak. Musiałam o tym wspomnieć xD Jestem na TAK, byś została z nami! Mam nadzieję, że będziesz się rozwijała! :D

Cassie: Hmmm... No cóż mam powiedzieć? Jesteś bardzo zdolną zwiastuniarką, aż czuję się głupio, mając Cię w czymś pouczać. Nie mogę się doczekać, aż ktoś wreszcie ogarnie dlaczego Vegas nie chce mi działać, bo może wtedy choć w pewnym stopniu uda mi się Ci dorównać. :D Jestem stanowczo na TAK. Mam tylko kilka malutkich "ale", ale naprawdę wierz mi, że bardzo głupio czuję się wymieniając je. :c 1. W trailerze #BLOGGING na koniec wkradły Ci się dwa czarno-białe gify, więc tak troszeczkę to nie pasuje. 2. W tym samym zwiastunie po "I..." nie pasowały mi trochę dwa pierwsze obrazy z Bellą (poza tym wszystko jest genialne). 3. W The Final Destination znów mieszają Ci się kolory, początkowo myślałam, że to zamierzone, ale później zorientowałam się, że tak jednak nie jest. 4. Trochę zdezorientowało mnie tu także to, że raz napisy były na obrazach, a raz pomiędzy nimi. 5. No trochę pomieszałaś tu tych filmów, ale sądzę, że wynikało to albo z trudności w zamówieniu, albo po prostu z wymysłów autorki. 6. W Stop The World w pewnym momencie troszeczkę za szybko migały obrazy. 7. W Unexpected Hero nie podoba mi się przejście między piosenkami, pierwsza została po prostu ucięta, powinna być chociażby wyciszona, a przerwy między piosenkami też nie są za dobrze odbierane, najlepiej gdyby po prostu przechodziły w siebie. No cóż to chyba tyle, oj chyba pójdę do Ciebie na korki. :c No więc jak myślę witam w zespole :D a jeśli reszta ma inne zdanie to żegnam Cię z naprawdę wielkim żalem :( 

Lex May: Wykonujesz prace zgodnie z zamówieniem i nie dodajesz im zbyt dużo od siebie (jeśli chodzi o dokończenie historii). Ukazujesz za to tajemniczość. Oglądając twoje zwiastuny miałam ochotę zabrać się za czytanie opowiadań, dla których wykonałaś "dzieła" moim zdaniem, gdyż są świetne. Muzyka idealnie dobrana, podobnie jak przejścia. Nie wszyscy lubią dodawać napisy do filmików, gdyż psują czasami efekt, ale twoich prac to nie dotyczy. Jedynie do czego mogę się przyczepić to różne rozmiary materiałów i czasami gorsza jakość (sama mam problemy z jakością xD). Widać, że każdy twój zwiastun jest dopracowany. Nie mogę powiedzieć nic innego poza TAK.

Finnick Odair: Zacznę od tego, że to pierwsze podsumowanie stażu, w którym decyduje nad czyimś losem. :P Mam nadzieje, że jakos mi się uda. Zamysł na pracę jest dobry, podoba mi się też ich wykonanie. Mogę się przyczepić do rozmiarów filmików - wiem, mi też to sprawia duże trudności. Kiedyś miałem jeden klip z czarnymi paskami, duży bez. Obecnie staram się usuwać wszelkie nierówności. Gify pasują do scen, tutaj nie ma żadnych zastrzeżeń... Jednak z nowszą wersją Movie Makera mogłabyś spokojnie pobierać klipy z youtube. Na przykład oglądając ostatnie prace Maggie zastanawiałem się, czy nie zmieniła programu. :D Ogólnie zwiastuny są okaj, zauważyłem wielką poprawę, a Stop The World po prostu mnie zabił - w dobrym sensie oczywiście. :D Jestem na TAK.

Werdykt:

Oficjalnie zostajesz przyjęta jako autorka na Zwiastunowej Wyspie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu zwiastunów.

Przygotowanie: Nath

8 komentarzy:

 1. Gratuluję kochana!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję pomyślnego przejścia stażu!! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje i życzę samych sukcesów! ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaczęłam czytać pełna obaw i z każdą chwilą one się pogłębiały. Chyba nigdy aż tak się nie trzęsłam przy czytaniu notki! :D Jestem mile zaskoczona! Dziękuję za gratulacje i oczywiście ocenę moich zwiastunów. Wiele uwag w nich zawartych na pewno mi się przyda w dalszym tworzeniu zwiastunów. Tak bardzo się cieszę! Jeszcze raz dziękuję! xx

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej :)

  Hasło: Better with you.
  Imię rozbitka: Nightingale
  Wyspa: http://youandmearetwopieces-louistomlinsonff.blogspot.com/
  Rozbitkowie-aktorzy: Selena Gomez, Louis Tomlinson (jeśli coś, to ja mam wybrane gif'y)
  Krótka opowieść rozbitków: Vivian Mills (Sel) jest dwudziestopięcioletnią lekarką, która wraz ze swoją przyjaciółką i zarazem pielęgniarką zostają wysłane do Afganistanu, gdzie muszą stawić czoła okrucieństwu wojny. Viv spotyka tam Louisa Tomlinsona – żołnierza, z którym od razu łapie dobry kontakt. Z czasem jednak dwójka młodych ludzi zaczyna czuć do siebie coś więcej. Ale czy ich miłość wygra z wojną? Czy ich historia będzie miała happy-end?
  Radio z tratwy: https://www.youtube.com/watch?v=9nFnI50zipE
  Napisy: Chronologicznie ;)
  → Młoda lekarka Vivian Mills
  → Wyjeżdża do Afganistanu, aby tam pomóc chorym i rannym.
  → I zawodowy żołnierz Louis Tomlinson
  → Już tam będący i walczący w obronie słabszych
  → Przez pewien incydent spotykają się w jednym z miejscowych szpitali i zaczynają czuć do siebie sympatię.
  → Jednak wojna jest okrutna i niszczy wszystkie ludzkie uczucia
  → Czy ich przyjaźń przetrwa?
  → A może po tak długim czasie, to już miłość?
  → Co się z nimi stanie?
  → Jak potoczy się ich historia?
  → Dowiesz się czytając "Two Pieces of One Heart

  Kolorystyka: czarno-biały
  Żeglarz: Lex May
  KONTAKT: e-mail - tomlinsonmary9@gmail.com GG - 54733125

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjmuję :) Już wysyłam e-maila w sprawie materiałów.

   Usuń